Dawniej w prezencie ślubnym najczęściej dostawało się sprzęt AGD, zastawę stołową, czy bieliznę pościelową. Dziś jednym z oryginalnych, a jednoczenie bardzo praktycznych prezentów dla nowożeńców może być dobrej jakości i pięknie wykonany dywan.

Prezent funkcjonalny i na lata
Wielu z nas kojarzy elegancko urządzone wnętrza z ekskluzywnymi i bogato zdobionymi dywanami, najlepiej utkanymi ręcznie z wełny lub jedwabiu. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na tego rodzaju zakup, bo ręcznie wiązany dywan raczej do tanich nie należy.
Ale produkty krajowych producentów również cechują się wysoką jakością wykonania. Takie znane polskie marki dywanowe, jak Dywilan, czy Agnella ucieszą wielu nowożeńców, którzy właśnie opuścili domy rodziców i urządzają po ślubie wnętrza swojego przytulnego ,,gniazdka”. Oczywiście, jeśli zdecydujemy się podarować w prezencie ślubnym dywan, to warto dopasować go do gustu nowożeńców, aby pasował do stylu w jakim planują urządzić swoje mieszkanie. Jeśli kupicie młodej parze starannie wybrany dywan, na pewno sprawicie im ogromną radość i będziecie mieć gwarancję, że na długo zapamiętają tak niebanalny prezent z Waszej strony.

Jaki dywan dla młodej pary?
Na polskim rynku dostępna jest obecnie niezliczona oferta dywanów z różnych materiałów, o różnych kształtach oraz szerokiej gamie wzorów i kolorów. Dlatego wybór na prezent ślubny właśnie kobierca będzie nie tylko pięknym kultywowaniem polskiej tradycji związanej z posagiem panny młodej, ale też ciekawym zajęciem dla całej rodziny. Do wyposażenia mieszkań nowożeńców zazwyczaj świetnie pasują dywany miękkie i długowłose typu Shaggy. Tego rodzaju dywan dodatkowo ,,podkręci” swą miękkością i oryginalnym stylem zmysłowe chwile w sypialni młodych małżonków. Jeśli znani Wam nowożeńcy preferują bardzo nowoczesny styl urządzania, sprawicie im ogromną radość dywanem z wzorem tkanym na dwóch płaszczyznach typu 3d. Taki dywan z pewnością urozmaici salon czy sypialnię, stając się jednocześnie wizytówką dobrego stylu ofiarodawców, jak i tych, którzy otrzymają tak niebanalny dywan w prezencie.

Dla wielbicieli klasycznego wystroju wnętrz, którzy nowe małżeńskie życie rozpoczynają w domach jednorodzinnych, lub luksusowych apartamentach, wspaniałym prezentem będzie przywodzący ,,Baśnie z tysiąca i jednej nocy” ręcznie wiązany dywan orientalny – indyjski, pakistański czy irański. Wyróżnikiem tego typu dywanów jest szczególnie wysoka jakość, którą zawdzięczają one zastosowaniu splotów jedwabnych lub wełnianych nici. Takie dywany są przez wielu uważane za lokatę kapitału i mogą cieszyć wyglądem i niezwykłą trwałością nawet przez kilkadziesiąt lat.

Podsumowując, warto więc zamiast kolejnego kompletu zastawy stołowej, miksera, czy garnków sprawić młodej parze wyjątkowy prezent na lata – w postaci pięknego dywanu.