Przez kilka pierwszych lat swojego życia dzieci większość czasu spędzają blisko podłogi. Tutaj stawiają swoje pierwsze kroki, bawią się klockami, tańczą, lub wesoło podskakują. Aby otoczenie dziecka było przyjazne i bezpieczne, warto starannie wybrać dywan do jego pokoju. Oczywiście powinien on posiadać właściwości antyalergicznie i dawać łatwo się czyścić. Z szerokiej gamy dostępnych na rynku wzorów i kolorów, wybierzmy taki, który będzie malucha cieszył również swoim kolorowym, bajkowym wyglądem.

Zastosowanie dywanu w pokoju dziecka
Podczas zakupu dywanu do pokoju, czy kącika zabaw dla swojego dziecka, warto mieć na względzie nie tylko jego funkcję użytkową. Umiejętnie dobrany dywan może być oryginalną dekoracją wnętrza i przenieść naszych milusińskich w cudowną krainę marzeń. Pamiętajmy o tym, że dywan w pokoju dziecka może również wyznaczać mu miejsce do zabawy. Zdaniem fizjoterapeutów zabawa dziecka na przytulnym i czystym dywanie rozwija jego funkcje motoryczne i jest alternatywą dla źle wpływającego na kręgosłupy oraz stawy biodrowe ciągłego siedzenia na krzesłach.

 

dywan_toda_disney_cars_11_witek_plDywany zaproszeniem do bajkowego świata
Na dzisiejszym rynku znajdziemy nieprzebrane bogactwo kolorów, wzorów oraz stylistyki typowej dla dziecięcych dywanów. W najnowszych kolekcjach dywanów do dziecięcych pokoi dostępne są motywy uniwersalne – idealne do wnętrz, w których przebywa rodzeństwo obu płci. Uwagę przykuwają kolorowe dywany tematyczne, na których nasz malec bez trudu rozpozna postacie z ulubionych kreskówek, czy filmów animowanych. Do pokoju dla chłopców warto wybrać barwne dywany z bajkowymi autkami lub zwierzętami: tygryskami czy pingwinami. Dziewczynki na pewno będą zachwycone dywanami w księżniczki, kwiatuszki lub z wizerunkiem wciąż popularnej lalki Barbie. W szerokiej ofercie tematycznych dywanów dziecięcych znajdziemy również propozycje ze znanymi bohaterami bajek Disneya.
Okazuje się, że dobrze wybrany dywan z fantazyjnym wzorem i bogactwem kolorów może w znaczącym stopniu rozwijać twórczą wyobraźnię dziecka, stając się przy tym doskonałą inspiracją do wielu szalonych zabaw na podłodze. Kupując dywan do pokoju dziecka, postawmy na taki, który zachęci do inspirujących pomysłów, a jednocześnie poruszy wyobraźnię malucha pełną ślicznych księżniczek, czy przyjaznych zwierzątek mówiących ludzkim głosem.

 

Źródło: Sklep24.DywanyWitek.pl