Jeśli marzysz o mięciutkiej i niesamowicie delikatnej powierzchni podłogi w swoich wnętrzach, zdecyduj się na zakup popularnego „włochacza”, czyli dywanu typu shaggy. Ten rodzaj dywanu będzie idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto ceni sobie komfort, wygodę i ciekawy design. W ofercie znajdziemy szeroką gamę wzorów i kolorów popularnych „kudłaczy”, które dobrze prezentują się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i tych urządzonych w bardziej klasyczny sposób.

Dlaczego warto wybrać shaggy?
Dywany typu shaggy są hitem wyposażenia wnętrz ostatnich lat, co zawdzięczają zapewne swojemu wszechstronnemu zastosowaniu. Shaggy są zawsze profesjonalnie wykończone, przyjemnie miękkie w dotyku, a ich głównym wyznacznikiem jest wysoka jakość. Dzięki swojej zróżnicowanej kolorystyce włochacze nadają się praktycznie do każdego wystroju wnętrza. Położone w salonie, stworzą w nim przytulną atmosferę. Z kolei te przeznaczone do sypialni ocieplą ją w sensie faktycznym i wizualnym, a ponadto sprawią, że przebywanie w niej będzie wyjątkowo przyjemne.

Rodzaje dywanów shaggy
Do produkcji dywanów shaggy najczęściej wykorzystuje się przędzę o długości od 20 do 40 mm, choć w sprzedaży dostępne są nawet takie na 50 mm. To właśnie długie włosie sprawia, że dywany shaggy uważane są za świetne izolatory ciepła, zapewniające w pomieszczeniach również doskonałą izolację akustyczną. Dywany shaggy różnią się między sobą długością włosia, grubością, a przede wszystkim materiałem, z którego zostały wykonane. Do wyboru mamy więc włochacze wykonane z polipropylenu, poliestru, akrylu, lub mieszanki z dodatkiem wełny. Ciekawą propozycją wśród dywanów shaggy ją tak zwane wzory 3D tkane na dwóch płaszczyznach. Zapewniają one ciekawy trójwymiarowy efekt wizualny.

Jak dbać o przytulnego „włochacza”?
Przytulna tekstura dywanów shaggy niestety może trochę utrudniać ich czyszczenie i konserwację. Nie poleca się kupować ich do domów, w których przebywają alergicy i właściciele zwierząt z sierścią. Sierść i zabrudzenia głęboko wbijają się między włosie dywanu i zwykle trudno jest je stamtąd wydobyć. Dywany typu shaggy powinno się regularnie czyścić za pomocą odkurzacza. Dzięki temu włókna nie będą splatały się ze sobą, a dywan dłużej zachowa swoją pierwotną strukturę. Dobrym pomysłem na czyszczenie dywanu shaggy może być również okresowe wietrzenie na trzepaku. W połączeniu z częstym odkurzaniem ten zabieg pomoże nam dłużej cieszyć się komfortem posiadania niezwykłego dywanu o miękkim, długim włosiu.

Źródło: DywanyWitek.pl