Zgiełk i szum, z którymi mamy do czynienia na co dzień sprawiają, że jesteśmy bardzo zmęczeni ciągłym hałasem, marząc przy tym, by nasz dom był oazą spokoju i zapewniał komfortową ciszę. Dobrym sposobem na wyciszenie Twoich wnętrz może okazać się zakup dywanu, który w odczuwalnym stopniu stłumi hałas, ociepli i nada pomieszczeniom wyjątkowego charakteru.
Dlaczego dywan wycisza i ociepla pomieszczenie?
Ze względu na swoją włóknistą budowę dywan może skutecznie wchłaniać dźwięki, zmniejszać ich przenikanie i rozchodzenie się w przestrzeni. Warto uzmysłowić sobie, że dywan może obniżać także poziom odgłosów wytwarzanych w środku pomieszczenia i nadawać im właściwą akustykę. Kupując dywan, powinniśmy brać pod uwagę rodzaj wnętrza, do którego będzie on przeznaczony. Dywan wyciszający kroki i hałasy np.
z pokoju sąsiadów szczególnie warto położyć w tym pomieszczeniach, gdzie najwyższą jakością jest komfort, wygoda i intymność domowników – a więc w sypialni, pokoju dziecięcym i salonie przeznaczonym do odpoczynku po codziennych obowiązkach. Hałas w mieszkaniu może negatywnie wpływać na nasze samopoczucie i skutecznie zakłócać zdrowy, mocny sen. Dlatego warto zadbać o dokładne wyciszenie naszego mieszkania, co naprawdę nie jest trudne i wcale nie wymaga urządzania go w stylu z poprzedniej epoki.

Jaki dywan najlepiej wyciszy wnętrze?
Jeśli chodzi o dywany wykonane z włókien naturalnych, to z pewnością najskuteczniejszą ochronę przed hałasem zapewni domownikom dywan z wełny (najlepiej z wysokogatunkowej nowozelandzkiej). Ten materiał jest stosunkowo odporny na zabrudzenia, bardzo trwały, nie odkształca się, a przy tym skutecznie wycisza wnętrze pokoju dziennego, lub dziecięcego. Niestety musimy pamiętać o tym, że naturalna wełna może niektórych uczulać. Jeśli więc masz w domu alergika, pomyśl o innym dywanie wyciszającym wnętrza mieszkalne. Osobom uczulonym na włókna wełniane, które marzą o ciszy i spokoju, warto polecić przyjemny w dotyku, syntetyczny dywan typu Shaggy. Ten długowłosy dywan wykonany z uszlachetnionej polipropylenowej lub poliestrowej przędzy stanowi niezłą alternatywę wełny na podłodze. Okazuje się także, że miękki włochacz wcale nie gorzej od dywanu z włókien naturalnych tłumi hałas i pełni funkcję operatora akustycznego. Pomimo swojego długiego włosa Shaggy poprzez wykonanie z antyelektrostatycznego włókna jest odporny na szybkie zabrudzenie, a przy tym grzeje stopy i jest bardzo sprężysty. Wybierając dywan do domu, warto postawić na taki, który będzie stanowił dobrą izolację akustyczną, wytłumi odgłosy kroków i wyciszy hałas. Przecież każdy z nas potrzebuje spokoju i intymności, których nie zakłócają żadne odgłosy zarówno z innych pomieszczeń, jak i świata zewnętrznego.

Źródło: http://sklep24.dywanywitek.pl/dzial-dywanow,122.html