Jakie są rodzaje dywanów?

Dywan to jeden z najpopularniejszych elementów wystroju, który swoje miejsce znajduje niemal w każdym wnętrzu. Nic w tym dziwnego, w końcu to właśnie dywan wpływa na ocieplenie wnętrza, wprowadza do niego mnóstwo harmonii i doskonałego stylu. Jakie są rodzaje dywanów?

Trudno byłoby wymienić wszystkie możliwe rodzaje dywanów, bo jest ich całe mnóstwo. Skupmy się jednak na tych najważniejszych, które z pewnością są godne zainteresowania.

Bardzo popularnym rodzajem dywanów są dywany typu shaggy. To znane i cenione przez wszystkich włochacze o wysokim włosiu, bardzo puszyste i przyjemne w dotyku. Najczęściej stosujemy je w sypialni. W każdym wnętrzu, w jakim się pojawią, robią ogromne wrażenie.

Innym rodzajem dywanów, które również cieszą się ogromna popularnością i poważaniem są dywany wełniane. W swojej orientalnej formie wprowadzają do wnętrza mnóstwo elegancji. Nie ulega wątpliwości, że dywany orientalne pasują do każdej aranżacji i w każdym wnętrzu wyglądają obłędnie.

Mówiąc o rodzajach dywanów, warto wspomnieć o dywanach pluszowych. Są one miękkie, puszyste, ale ich runo jest niższe niż w przypadku dywanów typu shaggy. Taki dywan doskonale nadaje się przede wszystkim do sypialni, ale także do salonu czy każdego innego wnętrza, w którym zależy nam na przytulności i harmonii.

Odrębnym rodzajem dywanów są dywany nowoczesne. W ramach tej kategorii możemy wyróżnić wiele podrodzajów dywanów, np. dywany w stylu industrialnym czy w stylu jungle, a także dywany skandynawskie. Każdy z nich cechuje się inną kolorystyką, innymi motywami. Dywany nowoczesne są tak różnorodne, że każdy dobierze odpowiedni model dla siebie.

Jak widzisz, rodzajów dywanów jest całe mnóstwo. Z pewnością znajdziesz ten jedyny, który najlepiej wpisze się w aranżację Twojego domu czy mieszkania, wprowadzając do niego sporo ciepła i przytulnego klimatu.

Aktualności
Dywany
DywanyPolskie.pl

Gdzie warto kupić dywan?

Dywan jest tym elementem aranżacji, bez której nie wyobrażamy sobie stylowo wykończonego wnętrza. Na rynku dostępnych jest tak wiele różnych kolorów i motywów dywanów, że wybór jednego nie jest zadaniem prostym. Wiele osób zastanawia się, gdzie najlepiej kupić dywan, by nie żałować. Możliwości są właściwie

Dywany
DywanyPolskie.pl

Jak wybrać odpowiedni rodzaj dywanu do domu: syntetyczny czy naturalny?

Wybierając dywan do domu, musimy podjąć niełatwą decyzję – czy ma to być dywan naturalny czy syntetyczny? Okazuje się, że wybór nie jest łatwy, bo oba rozwiązania mają wiele zalet. Jak wybrać mądrze? Postaramy się pomóc Ci w tej decyzji. Dywany naturalne cieszą się ogromną

Dywany
DywanyPolskie.pl

Dywany z naturalnej wełny

Dywany wełniane od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Wszystko za sprawą ich niezwykłych właściwości, których próżno jest szukać w dywanach syntetycznych. Dlaczego tak bardzo cenimy dywany wełniane i czy warto w nie zainwestować? Mało kto kupując dywan, zakłada jego szybką wymianę na nowy. Jeżeli

Dywany
DywanyPolskie.pl

Jak kupić dywan online od sprzedawcy internetowego?

Dywan jest tym elementem wystroju, który sprawia, że wnętrze staje się wyjątkowo przytulne, nabiera harmonijnego wyglądu i smaku. Dzisiaj, w czasach, gdy prym wiodą zakupy online, wiele osób zastanawia się, w jaki sposób bezpiecznie kupić dywan za pośrednictwem sieci. To możliwe i wcale nietrudne! Aby