Na co zwrócić uwagę przy zakupie dywanu typu shaggy?

Dywany shaggy od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic w tym dziwnego, w końcu to właśnie one cechują się wyjątkową miękkością i puszystością, która rozpieszcza nasze stopy i zmysły każdego dnia. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie włochacza, by dywan okazał się strzałem w dziesiątkę?

Przede wszystkim, najważniejszy jest wybór odpowiedniej wysokości włosia. Ogólnie o dywanach shaggy mówimy, gdy wysokość włosia wynosi od 20 do 60 mm. Tak wysokie runo zapewnia doskonałą izolację termiczną, co najchętniej wykorzystujemy w sypialni. Wysokość włosia ma nieodłączny związek z miękkością dywanu. Im włosie jest wyższe, tym dywan jest bardzie miękki i puszysty.

Oprócz włosia, na którym zwykle skupiamy się najbardziej, warto przeanalizować wagę produktu. Im jest ona wyższa, tym dywan jest lepszy w izolacji i odporniejszy na zniszczenia.

Decydując się na włochacza, warto też zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany. Najbardziej powszechny jest poliester i polipropylen. Dywany wykonane z tych materiałów cechują się trwałością i wytrzymałością, będą więc służyć przez wiele lat.

Decydując się na włochacza, należy zdawać sobie sprawę z konieczności regularnego odkurzania dywanu. Taka pielęgnacja zapewni Ci wspaniały wygląd dywanu przez długi czas. Regularne czyszczenie pozwala na usuwanie drobinek zanieczyszczeń zanim jeszcze wbiją się pomiędzy włosie i staną się trudne do usunięcia.

Wszyscy kochamy włochacze i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Ich popularność trwa, a najlepiej świadczy o tym wciąż rozszerzająca się oferta dostępnych produktów.

Aktualności
Dywany
DywanyPolskie.pl

Gdzie warto kupić dywan?

Dywan jest tym elementem aranżacji, bez której nie wyobrażamy sobie stylowo wykończonego wnętrza. Na rynku dostępnych jest tak wiele różnych kolorów i motywów dywanów, że wybór jednego nie jest zadaniem prostym. Wiele osób zastanawia się, gdzie najlepiej kupić dywan, by nie żałować. Możliwości są właściwie

Dywany
DywanyPolskie.pl

Jak wybrać odpowiedni rodzaj dywanu do domu: syntetyczny czy naturalny?

Wybierając dywan do domu, musimy podjąć niełatwą decyzję – czy ma to być dywan naturalny czy syntetyczny? Okazuje się, że wybór nie jest łatwy, bo oba rozwiązania mają wiele zalet. Jak wybrać mądrze? Postaramy się pomóc Ci w tej decyzji. Dywany naturalne cieszą się ogromną

Dywany
DywanyPolskie.pl

Dywany z naturalnej wełny

Dywany wełniane od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Wszystko za sprawą ich niezwykłych właściwości, których próżno jest szukać w dywanach syntetycznych. Dlaczego tak bardzo cenimy dywany wełniane i czy warto w nie zainwestować? Mało kto kupując dywan, zakłada jego szybką wymianę na nowy. Jeżeli

Dywany
DywanyPolskie.pl

Jak kupić dywan online od sprzedawcy internetowego?

Dywan jest tym elementem wystroju, który sprawia, że wnętrze staje się wyjątkowo przytulne, nabiera harmonijnego wyglądu i smaku. Dzisiaj, w czasach, gdy prym wiodą zakupy online, wiele osób zastanawia się, w jaki sposób bezpiecznie kupić dywan za pośrednictwem sieci. To możliwe i wcale nietrudne! Aby