Naturalny dywan wełniany

Dywany wełniane cieszą się niesłabnącą popularnością. Wciąż wiele osób decyduje się na zakup takiego dywanu do swojego salonu czy sypialni. Co sprawia, że dywany wełniane są aż tak popularne?

Przede wszystkim, warto wiedzieć o wspaniałych właściwościach wełny, które wyróżniają ją na tle innych materiałów. Dywany wełniane są o wiele bardziej wytrzymałe i trwałe od dywanów syntetycznych. Decyduje o tym przede wszystkim fakt, że wełna jest materiałem naturalnym. Nie odkształca się, nie blaknie i nie traci swojego koloru. Jest odporna na zniszczenia i dość łatwa do utrzymania w czystości. To sprawia, że inwestycja w dywan wełniany bardzo szybko się zwróci, bo taki dywan będzie służył przez wiele lat.

Oprócz ogromnej wytrzymałości, wełna cieszy się także zdolnością do regulacji poziomu wilgotności we wnętrzu. Jeśli wokół robi się zbyt wilgotno, dywan wełniany pochłania nadmiar wilgoci i oddaje ją do otoczenia, gdy robi się zbyt sucho. Dzięki temu, we wnętrzu tworzy się przyjazny dla człowieka i jego samopoczucia mikroklimat. Takich właściwości nie znajdziesz w dywanach syntetycznych, a jedynie w naturalnych dywanach wełnianych.

Nie każdy wie, że dywan wełniany stanowi jedyną w swoim rodzaju ochronę przeciwpożarową. Wełna nie jest łatwopalna, nie ułatwia rozprzestrzeniania się ognia. To dlatego dywany wełniane bardzo często są stosowane w pokojach z kominkami oraz w obiektach użyteczności publicznej.

Oczywiste jest, że tak gruba tkanina o gęstym splocie będzie dobrym izolatorem, zarówno termicznym, jak i akustycznym. Dywan wełniany redukuje niechciane dźwięki. Ma to znaczenie szczególnie w bloku czy w domu piętrowym. Ponadto, wełna zimą ociepla nasze stopy, chroni je przed zimnem, a latem pozostaje przyjemnie chłodna, dając nam przyjemne orzeźwienie. Czego chcieć więcej?

Jak widać, dywany wełniane są jak najbardziej polecane do każdego domu z racji swoich wspaniałych właściwości. Jedynym przeciwwskazaniem do zastosowania takiego dywanu jest alergia na wełnę. W każdym innym przypadku inwestycja w naturalny dywan wełniany będzie strzałem w dziesiątkę.

Aktualności
Dywany
DywanyPolskie.pl

Gdzie warto kupić dywan?

Dywan jest tym elementem aranżacji, bez której nie wyobrażamy sobie stylowo wykończonego wnętrza. Na rynku dostępnych jest tak wiele różnych kolorów i motywów dywanów, że wybór jednego nie jest zadaniem prostym. Wiele osób zastanawia się, gdzie najlepiej kupić dywan, by nie żałować. Możliwości są właściwie

Dywany
DywanyPolskie.pl

Jak wybrać odpowiedni rodzaj dywanu do domu: syntetyczny czy naturalny?

Wybierając dywan do domu, musimy podjąć niełatwą decyzję – czy ma to być dywan naturalny czy syntetyczny? Okazuje się, że wybór nie jest łatwy, bo oba rozwiązania mają wiele zalet. Jak wybrać mądrze? Postaramy się pomóc Ci w tej decyzji. Dywany naturalne cieszą się ogromną

Dywany
DywanyPolskie.pl

Dywany z naturalnej wełny

Dywany wełniane od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Wszystko za sprawą ich niezwykłych właściwości, których próżno jest szukać w dywanach syntetycznych. Dlaczego tak bardzo cenimy dywany wełniane i czy warto w nie zainwestować? Mało kto kupując dywan, zakłada jego szybką wymianę na nowy. Jeżeli

Dywany
DywanyPolskie.pl

Jak kupić dywan online od sprzedawcy internetowego?

Dywan jest tym elementem wystroju, który sprawia, że wnętrze staje się wyjątkowo przytulne, nabiera harmonijnego wyglądu i smaku. Dzisiaj, w czasach, gdy prym wiodą zakupy online, wiele osób zastanawia się, w jaki sposób bezpiecznie kupić dywan za pośrednictwem sieci. To możliwe i wcale nietrudne! Aby