Naturalny dywan wełniany

Dywany wełniane cieszą się niesłabnącą popularnością. Wciąż wiele osób decyduje się na zakup takiego dywanu do swojego salonu czy sypialni. Co sprawia, że dywany wełniane są aż tak popularne?

Przede wszystkim, warto wiedzieć o wspaniałych właściwościach wełny, które wyróżniają ją na tle innych materiałów. Dywany wełniane są o wiele bardziej wytrzymałe i trwałe od dywanów syntetycznych. Decyduje o tym przede wszystkim fakt, że wełna jest materiałem naturalnym. Nie odkształca się, nie blaknie i nie traci swojego koloru. Jest odporna na zniszczenia i dość łatwa do utrzymania w czystości. To sprawia, że inwestycja w dywan wełniany bardzo szybko się zwróci, bo taki dywan będzie służył przez wiele lat.

Oprócz ogromnej wytrzymałości, wełna cieszy się także zdolnością do regulacji poziomu wilgotności we wnętrzu. Jeśli wokół robi się zbyt wilgotno, dywan wełniany pochłania nadmiar wilgoci i oddaje ją do otoczenia, gdy robi się zbyt sucho. Dzięki temu, we wnętrzu tworzy się przyjazny dla człowieka i jego samopoczucia mikroklimat. Takich właściwości nie znajdziesz w dywanach syntetycznych, a jedynie w naturalnych dywanach wełnianych.

Nie każdy wie, że dywan wełniany stanowi jedyną w swoim rodzaju ochronę przeciwpożarową. Wełna nie jest łatwopalna, nie ułatwia rozprzestrzeniania się ognia. To dlatego dywany wełniane bardzo często są stosowane w pokojach z kominkami oraz w obiektach użyteczności publicznej.

Oczywiste jest, że tak gruba tkanina o gęstym splocie będzie dobrym izolatorem, zarówno termicznym, jak i akustycznym. Dywan wełniany redukuje niechciane dźwięki. Ma to znaczenie szczególnie w bloku czy w domu piętrowym. Ponadto, wełna zimą ociepla nasze stopy, chroni je przed zimnem, a latem pozostaje przyjemnie chłodna, dając nam przyjemne orzeźwienie. Czego chcieć więcej?

Jak widać, dywany wełniane są jak najbardziej polecane do każdego domu z racji swoich wspaniałych właściwości. Jedynym przeciwwskazaniem do zastosowania takiego dywanu jest alergia na wełnę. W każdym innym przypadku inwestycja w naturalny dywan wełniany będzie strzałem w dziesiątkę.

Aktualności
Bez kategorii
DywanyPolskie.pl

Wzory tureckie – przegląd propozycji dywanów

Dywany tureckie od lat niezmiennie zachwycają nas kolorami i wspaniałymi wzorami, które przyciągają wzrok. Choć moda na przeróżne rozwiązania ciągle się zmienia, popularność tureckich dywanów nie maleje, a wręcz przeciwnie. Jakie dywany tureckie warto wziąć pod uwagę? Bardzo ciekawą propozycją jest nowość w ofercie dywanów

Dywany
DywanyPolskie.pl

Pielęgnacja popularnego włochacza

Dywan typu shaggy, potocznie zwany włochaczem, to marzenie niejednej osoby. Taki dywan jest wyjątkowo miękki i przyjemny w dotyku, a poza tym wygląda zjawiskowo. W jaki sposób pielęgnuje się włochacza? Utrzymanie włochacza w czystości wymaga częstego odkurzania. Warto też co jakiś czas go wytrzepać. Unikniesz

Dywany
DywanyPolskie.pl

Dywilan – marka dywanów prosto z Polski

Wybierając dywan do wnętrza swojego domu zależy Ci zapewne na tym, by jego jakość była jak najwyższa, by dywan był trwały, wytrzymały i by służył przez wiele lat. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja inwestycja w dywan szybko się zwróci, a jakość dywanu w pełni

Dywany
DywanyPolskie.pl

Pierwszy dywan dla dziecka

Dywan w pokoju dziecka spełnia wiele różnych funkcji. W przypadku niemowlęcia czy dziecka, które dopiero uczy się chodzić, dywan stanowi główne miejsce zabawy każdego dnia. To dlatego młodzi rodzice często zastanawiają się, jaki dywan sprawdzi się w tej roli najlepiej. Spróbujemy rozwiać te wątpliwości. Przede