Dywany Shaggy na stale już wpisały się w dywanowy rynek. Nic więc dziwnego, że powstają coraz to nowe pomysły, które mają zachęcić klientów do wybierania miękkich włochaczy do swoich wnętrz.

Dywany Shaggy cechują się niezwykłą miękkością, którą zawdzięczają wysokiemu włosiu. Warto podkreślić, że wysokość runa jest kwestią wyboru klienta i waha się zazwyczaj w granicach od 25 do 60 mm. To klient decyduje, jak wysokie runo wybiera w zależności od późniejszego zastosowania dywanu. Zasada jest taka, że im bardziej intensywnie eksploatowane jest wnętrze, tym niższe powinno runo.

Na początku zdobywania popularności dywany Shaggy sprzedawane były w zaledwie kilku podstawowych kolorach. Dziś na rynku dostępnych jest mnóstwo barw i odcieni, modeli zarówno monochromatycznych, jak i wielokolorowych. Dostępne są modele z przędzą poliestrową, która pięknie błyszczy się pod światło. Taki dywan przyciąga wzrok i przykuwa spojrzenie każdego gościa.

Bardziej wymagający klienci decydują się często na modele trójwymiarowe, 3D, które posiadają wycięty w runie relief. Taki dodatek doskonale komponuje się z wnętrzem zarówno klasycznym, jak i nowoczesnym, a przestrzenny relief przyciąga uwagę.
Dywany Shaggy to doskonałe podkreślenie stylu i nowoczesnego, niebanalnego podejścia do aranżacji wnętrza. Nic więc dziwnego, że dywany tego typu cieszą się coraz większą popularnością i że decyduje się na nie coraz większa rzesza klientów. Warto zdecydować się na taki dywan i cieszyć się jego miękkością każdego dnia.