Odpowiednio dobrany dywan staje się wyjątkową dekoracją w każdym pomieszczeniu, stanowi dobrą izolację ciepła, zapewnia komfort chodzenia oraz tłumi hałas. Jeśli planujesz zakupić nowy dywan, koniecznie zapoznaj się z różnorodnością dywanów i związanymi z tym ich właściwościami. To pozwoli Ci wybrać dywan nie tylko piękny, ale również funkcjonalny i wytrzymały. Ze względu na materiał wykonania dywany dzielimy na te wykonane z włókien naturalnych i sztucznych.

Dywany naturalne
Jak sama nazwa wskazuje, te dywany wykonane są z wełny owczej, lub innych naturalnych włókien. W zależności od materiału, z których zostały utkane dywany naturalne, posiadają one różnego rodzaju zalety i właściwości:

Oprócz dywanów z włókien naturalnych na rynku mamy dostępnych również kilka rodzajów takich, do produkcji których wykorzystuje się włókna syntetyczne:

Pokazana wyżej różnorodność włókien dywanowych jednoznacznie potwierdza, że materiał wykonania dywanów ma duży wpływ na ich właściwości i szczególne zastosowania do wnętrz.

Źródło: sklep24.dywanywitek.pl