Zalety długowłosych dywanów

Urządzając swoje mieszkanie, często stajemy przed wyborem odpowiednich dywanów. Coraz więcej osób decyduje się na kapitalne do nowoczesnych wnętrz długowłose dywany typu shaggy. Popularne ,,włochacze” są niezwykle miękkie i przytulne w dotyku, dobrze ocieplają podłogę i dają niezłe wytłumienie akustyczne. Warto wiedzieć, jak optymalnie dostosować cechy tego typu dywanów do wnętrz naszych mieszkań.

Szczególne cechy
Shaggy to nowoczesne, efektowne dywany o charakterystycznym, niezwykle miłym
w dotyku i wyciszającym, nawet kilkucentymetrowym runie. Nadają się do różnego typu wnętrz – do sypialni, salonu, czy pokoju młodzieżowego. Długie włosie shaggy świetnie odbija światło, co stwarza wrażenie różnorodności faktur i odcieni, a więc daje oryginalne efekty wizualne.

Szeroka gama kolorów i rozmiarów
Wielbiciele długowłosych dywanów mogą do woli przebierać w szerokiej gamie kolorów i rozmiarów Shaggy. Każdy z nich przykuwa oko, a zarazem posiada typowe cechy dywanu o długim runie. I tak na przykład do wnętrz, w którym znajdują się okrągłe stoły świetnie nadają się dywany shaggy w kształcie koła.

Jeśli marzy Wam się niebanalny wygląd powierzchni podłogowej, to postawcie na dywan shaggy typu 3d – dający wrażenie trójwymiarowości. Runo zastosowane w tego typu dywanach jest wycinane lub tkane na dwóch lub więcej płaszczyznach, co tworzy ciekawy trójwymiarowy efekt wizualny.

Ostatnio rekordy popularności biją też dywany super shaggy. To dywany o niezwykle długim na kilka centymetrów włosiu, które świetnie wkomponowują się w przestrzeń codziennego użytku, podkreślając zarazem klimat przytulnego miejsca do odpoczynku. Choć dywany super shaggy są bardzo miękkie w dotyku, to mają bardzo mocną i wytrzymałą na ścieranie strukturę. Bez obaw więc możemy położyć je nawet w pokoju nastolatka lub w mocno użytkowanym salonie.

Dywan_Shaggy_Istambul_witek_pl2

Przy doborze dywanu do wnętrza ważny jest nie tylko kształt i struktura produktu, ale również jego kolorystyka. Dywany shaggy są dostępne w wielu rozmiarach i różnych kolorach. Wielbicielom klasyki polecamy np. jednobarwne shaggy w kolorze beżowym. W pokojach młodzieżowych pięknie będą wyglądały kolorowe shaggy o soczystych i żywych barwach (trzeba tylko pamiętać o dokładnym i regularnym czyszczeniu dywanu w takim wnętrzu).

Aktualności
Dywany
DywanyPolskie.pl

Gdzie warto stosować chodniki dywanowe?

Chodnik dywanowy może być świetną ozdobą każdej podłogi. Obecnie klienci mają ogromny wybór kolorów i wzorów. Dostępne są chodniki zarówno w stylu klasycznym jak i nowoczesnym. Położenie chodnika sprawia, że dane wnętrze staje się bardziej przytulne, a ponadto szykowne i eleganckie. Na co warto zwrócić

Dywany
DywanyPolskie.pl

Dywany do tradycyjnych wnętrz

Wnętrza urządzone w tradycyjnym, klasycznym stylu dają nam możliwość urządzania w sposób zgodny z tym, który znamy doskonale od lat. Każdy z nas pamięta przecież, jak wyglądał pokój dziadków. Na podłodze zazwyczaj gościł dywan w orientalne wzory, a wokół panowała sielska, harmonijna atmosfera. Jaki dywan

Dywany
DywanyPolskie.pl

Przytulne dywany z linii Shaggy

Od dywanu oczekujemy całkiem sporo. Ma być przede wszystkim funkcjonalny – ma chronić przed zimnem, izolować od dźwięków. Ma być też estetyczny i atrakcyjny wizualnie. Musi pasować do aranżacji, być przyjemny w dotyku, miękki. Ma tworzyć we wnętrzu harmonijny i stylowy wystrój. To wszystko jest

Dywany
DywanyPolskie.pl

Dywany od popularnych producentów

Dywany już od lat cieszą się ogromną popularnością. W wielu przypadkach właściwie trudno jest nam wyobrazić sobie przytulny pokój bez dywanu na podłodze. Wybierając odpowiedni dywan do wnętrza, warto kierować się przede wszystkim jakością produktu. Aby mieć pewność, że dywan stworzony jest z najlepszych materiałów,