Urządzając swoje mieszkanie, często stajemy przed wyborem odpowiednich dywanów. Coraz więcej osób decyduje się na kapitalne do nowoczesnych wnętrz długowłose dywany typu shaggy. Popularne ,,włochacze” są niezwykle miękkie i przytulne w dotyku, dobrze ocieplają podłogę i dają niezłe wytłumienie akustyczne. Warto wiedzieć, jak optymalnie dostosować cechy tego typu dywanów do wnętrz naszych mieszkań.

Szczególne cechy
Shaggy to nowoczesne, efektowne dywany o charakterystycznym, niezwykle miłym
w dotyku i wyciszającym, nawet kilkucentymetrowym runie. Nadają się do różnego typu wnętrz – do sypialni, salonu, czy pokoju młodzieżowego. Długie włosie shaggy świetnie odbija światło, co stwarza wrażenie różnorodności faktur i odcieni, a więc daje oryginalne efekty wizualne.

Szeroka gama kolorów i rozmiarów
Wielbiciele długowłosych dywanów mogą do woli przebierać w szerokiej gamie kolorów i rozmiarów Shaggy. Każdy z nich przykuwa oko, a zarazem posiada typowe cechy dywanu o długim runie. I tak na przykład do wnętrz, w którym znajdują się okrągłe stoły świetnie nadają się dywany shaggy w kształcie koła.

Jeśli marzy Wam się niebanalny wygląd powierzchni podłogowej, to postawcie na dywan shaggy typu 3d – dający wrażenie trójwymiarowości. Runo zastosowane w tego typu dywanach jest wycinane lub tkane na dwóch lub więcej płaszczyznach, co tworzy ciekawy trójwymiarowy efekt wizualny.

Ostatnio rekordy popularności biją też dywany super shaggy. To dywany o niezwykle długim na kilka centymetrów włosiu, które świetnie wkomponowują się w przestrzeń codziennego użytku, podkreślając zarazem klimat przytulnego miejsca do odpoczynku. Choć dywany super shaggy są bardzo miękkie w dotyku, to mają bardzo mocną i wytrzymałą na ścieranie strukturę. Bez obaw więc możemy położyć je nawet w pokoju nastolatka lub w mocno użytkowanym salonie.

Dywan_Shaggy_Istambul_witek_pl2

Przy doborze dywanu do wnętrza ważny jest nie tylko kształt i struktura produktu, ale również jego kolorystyka. Dywany shaggy są dostępne w wielu rozmiarach i różnych kolorach. Wielbicielom klasyki polecamy np. jednobarwne shaggy w kolorze beżowym. W pokojach młodzieżowych pięknie będą wyglądały kolorowe shaggy o soczystych i żywych barwach (trzeba tylko pamiętać o dokładnym i regularnym czyszczeniu dywanu w takim wnętrzu).