DywanyPolskiedywany · wykładziny · chodniki Baza wiedzy

Dział serwisu

Aranżacje wnętrz

Najczęstszy błąd w polskich mieszkaniach to dywan o dwa rozmiary za mały. Kosztuje mniej, a psuje wnętrze bardziej niż nietrafiony kolor.

29 opracowań w dziale

Dywan pełni we wnętrzu funkcję, której nie widać na zdjęciu w katalogu: wyznacza granicę strefy. Mówi, gdzie kończy się przejście, a zaczyna miejsce, w którym się siedzi. Dlatego jego rozmiar wynika z układu mebli, a nie z wymiarów pokoju.

W tym dziale opisujemy proporcje pomieszczenie po pomieszczeniu, tłumaczymy dobór koloru do ścian oraz to, jak duże okna zmieniają odbiór barwy runa w ciągu dnia.

Trzy rzeczy, które warto zapamiętać

  • Dywan powinien sięgać co najmniej pod przednie nogi mebli, które otacza.
  • Wolny pas podłogi wokół dywanu ma zwykle od 20 do 40 cm z każdej strony.
  • Kolor runa zmienia się z kierunkiem światła mocniej niż kolor ściany.

Wybór redakcji

Najczęściej czytane w tym dziale

Aranżacje wnętrz

Dywan a kolor ścian: cztery sprawdzone schematy

Jak zestawić kolor dywanu ze ścianami: schemat neutralny, kontrastowy, tonalny i akcentowy. Rola podłogi jako trzeciego elementu i test próbki w rzeczywistym świetle.

3 min czytania

Pełny spis

Pozostałe opracowania (23)

  1. Dywan do salonu: kompletny przewodnik w ośmiu krokach Aranżacje wnętrz · 2 min
  2. Dywan do pokoju dziecka: dziesięć kryteriów w kolejności ważności Aranżacje wnętrz · 3 min
  3. Do czego dywan służy w salonie: pięć funkcji poza wyglądem Aranżacje wnętrz · 3 min
  4. Kolor i nastrój w sypialni: jak dywan zmienia to pomieszczenie Aranżacje wnętrz · 3 min
  5. Dywan w stylu skandynawskim: prostota, która ma reguły Aranżacje wnętrz · 2 min
  6. Dywan w sypialni: trzy warianty ułożenia i konkretne wymiary Aranżacje wnętrz · 3 min
  7. Salon: siedem pułapek, o których nikt nie mówi w sklepie Aranżacje wnętrz · 3 min
  8. Przytulny salon: co konkretnie tworzy to wrażenie Aranżacje wnętrz · 3 min
  9. Pierwszy dywan dla niemowlaka: bezpieczeństwo przed wszystkim Aranżacje wnętrz · 3 min
  10. Dywan w sypialni: argumenty za i przeciw bez owijania Aranżacje wnętrz · 2 min
  11. Duży dywan w salonie: dlaczego prawie zawsze wygrywa Aranżacje wnętrz · 3 min
  12. Miękkość w sypialni: pierwszy krok po przebudzeniu Aranżacje wnętrz · 2 min
  13. Dywany do zabawy: kiedy wzór jest funkcją, a nie dekoracją Aranżacje wnętrz · 3 min
  14. Trzy sprawdzone układy dywanu w salonie Aranżacje wnętrz · 3 min
  15. Odświeżenie pokoju dziecka bez remontu: zacznij od podłogi Aranżacje wnętrz · 2 min
  16. Dywan pomieszczenie po pomieszczeniu: szybka ściąga Aranżacje wnętrz · 2 min
  17. Dywan w małym pokoju: jak nie zmniejszyć go jeszcze bardziej Aranżacje wnętrz · 2 min
  18. Rola dywanu w kompozycji wnętrza: tło, akcent czy granica Aranżacje wnętrz · 3 min
  19. Dywany z motywami dla dzieci: zanim kupisz ulubioną postać Aranżacje wnętrz · 2 min
  20. Wyciszenie mieszkania dywanem: co działa, a co nie Aranżacje wnętrz · 3 min
  21. Dywan na prezent: kiedy to dobry pomysł, a kiedy ryzykowny Aranżacje wnętrz · 3 min
  22. Rozmiar dywanu: reguły proporcji, które działają w każdym pokoju Aranżacje wnętrz · 3 min
  23. Przedpokój: najtrudniejsze pomieszczenie dla dywanu Aranżacje wnętrz · 3 min